tyre
checklist

پیگیری

وضعیت سفارش

وضعیت سفارش شما

برای اطلاع از وضعیت سفارش خود شماره سفارش یا کد پیگیری را وارد کنید.

تماس با ما support 021 7789 7792 امروز 19 - 8:30
شما اینجا هستید:
تایرستان صفحه پیرلی

پیرلی

پیرلی

منشا پیرلی به سال 1872 می رسد، سالی که جیووانی باتیستا پیرلی یک شرکت محدود، در میلان برای تولید محصولات لاستیکی تاسیس کرد. در سال 1873 کارخانه تولید محصولات لاستیکی در میلان ساخته شد. بعدها،اولین خط تولید باند لاستیکی برای واگن ها (1885) آغاز شد و اولین تایر برای دوچرخه (1894) ساخته شد که منجر به نوآوری در تهیه مواد و تولید لاستیک ها شد.

جیووانی باتیستا پیرلی

در سال 1901، تولید لاستیک اتومبیل آغاز شد که رشد آن به طور خاص بر اساس دو عامل عمده همراه بود:
1. مراقبت از توسعه فن آوری فرآیندها و محصولات

2. گسترش جغرافیایی قوی.
به ویژه، در چند سال اول سال 1900، گسترش جغرافیایی Pirelli با افتتاح کارخانه های خود در بارسلون (اسپانیا، 1902)، ساوتهمپتون (انگلستان، 1903)، بوینس آیرس (آرژانتین، 1917)، مانرسا (اسپانیا، 1924) و برتون در ترنت (انگلستان، 1928). در آن سالها، گروه تعهد خود را در مسابقات تقویت کرد؛ در سال 1907، نخستین جایزه بزرگ را با خودرویی مجهز به تایرهای پیرلی کسب کرد.

در سال 1922، شرکت سهام محدود پیرلی در بورس اوراق بهادار میلان ذکر شد.در نتیجه سازماندهی مجدد نام پیرلی در بورس اوراق بهادار نیویورک ذکر شده بود، و به گروه پیرلی اجازه داد تا اولین گروه ایتالیایی سهامدار در بازار ایالات متحده تبدیل شود. در سال 1929، کارخانه برزیل ساخته شده و این به گسترش پیرلی در سراسر کشور کمک کرده است.

مدت کوتاهی پس از جنگ، سینتوراتو رادیال، نخستین و جدیدترین تایر ورزشی بود، طراحی و ساخته شد. سی سال در ایتالیا بسیار محبوب بود، تایر با آج تقویت شده برای جلوگیری از آسیب در سرعت های بالا درست شده بود. در دهه چهل، جای پای پیرلی در امریکا لاتین منجر به پیشرفت بیشتر با افتتاح کارخانه Santo André از (1940)، به دنبال کارخانه مرلو در آرژانتین (1955) بود.

در سال 1949، Cinturato شروع به ایده پردازی و طراحی شد و اولین تایر رادیال Pirelli که در سال 1953 به بازار عرضه شد بود. ویژگی اصلی Cinturato یک کمربند محکم در مواد رادیال بین لاشه و آج  بود و نوآوری در مقایسه با دیگر لاستیک ها در بازار بود، «سینتوراتو رادیال» به نقطه عطفی در تاریخ صنعت تایرسازی مبدل شد.

در طول دهه شصت و هفتاد، گام دیگری برای توسعه استراتژی در زمینه توسعه جغرافیایی و نوآوری های تکنولوژیکی بود. در سال 1960، کارخانه هایی در Patrassus (یونان) و Izmit (ترکیه) و Gravataì (برزیل) باز شد و خرید شرکت تایرسازی آلمانی Veith، تأسیس کارخانه تولید کابل در پرو (۱۹۶۸) و استرالیا (۱۹۷۵) از جمله فعالیت‌های پیرلی در آن دوران بودند. تحولات تکنولوژیکی به لطف دانش فنی کسب شده در مسابقه طراحی لاستیک ها  ، مطابق با نیازهای قدرت برای اتومبیل های تولید شده توسط سازندگان عمده بین المللی آغاز شد.

در دهه هفتاد، با پیشرفت تکنولوژی لاستیک پیرلی، با استفاده از تجربیات Cinturato و P6 و P7  لاستیک P8 ساخته شد، یکی از مهم‌ترین اختراعات در این صنعت پس از سینتوراتو رادیال را عرضه کرد. یکی دیگر از اختراعات مهم پیرلی در آن دوران، تولید کابل‌های فیبر نوری بود که دنیای کابل را متحول کرد.

طی دهه ۱۹۸۰، پیرلی شرکت آلمانی متزلر را خریداری کرد که به تولید تایرهای موتورسیکلت می‌پرداخت.در سال 1988، با خرید شرکت آرمسترانگ تایر ، تولید کننده تایر مستقر در ایالات متحده، اولین و بزرگترین  اقدامات برای ورود به بازار آمریکای شمالی شروع شد.

همچنین خرید شرکت استاندارد کیبل تلفن، تولیدکننده کابل‌های مخابراتی زمینی، یکی دیگر از خریدهای بزرگ پیرلی در آن دوران بود. پس از تجدید ساختار گسترده شرکت در سال‌های ۱۹۹۲ و ۱۹۹۳، پیرلی با معرفی تایر “P Zero” بار دیگر حضوری قدرتمند در بازارهای جهانی را تجربه کرد.

هزاره جدید نیز با نوآوری پیرلی همراه بود و معرفی سیستم تولید “MIRS” در سال ۲۰۰۰، انقلابی دیگر در صنعت تایرسازی ایجاد کرد. این بخش به تولید خودکار تایرهایی با عملکرد بالا می‌پردازد. در سال ۲۰۰۱، آزمایشگاه پیرلی، بخش پیشرفته توسعه این شرکت برای فناوری‌های جدید که از فتونیک و فیبرهای نوری تا علوم ماده را در بر می‌گیرد، افتتاح شد. در سال ۲۰۰۵، پیرلی کسب و کار تولید کابل خود را به گلدمن ساکس فروخت و شرکت جدید پریمزین (Prymsian) نام گرفت. در همین سال، پیرلی نخستین کارخانه تایرسازی خود در چین و کارخانه تولید سیم‌های فولادی برای تایر را در رومانی افتتاح کرد. یک سال بعد نخستین کارخانه تایرسازی پیرلی در رومانی نیز افتتاح شد.

همچنین، پیرلی بار دیگر در این سال به مسابقات فرمول ۱ بازگشت و قراردادی انحصاری برای تأمین تایرهای مسابقات قهرمانی جهان بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ امضا کرد.

در سال ۲۰۱۱، پیرلی به عنوان تأمین کننده انحصاری تایرهای مسابقات موتورسواری سوپربایک تا سال ۲۰۱۵ برگزیده شد. در همین سال، پیرلی “سینتوراتو P1″، تایر سبز پیشرفته‌ای که برای خودروهای اندازه کوچک و متوسط طراحی شده بود را معرفی کرد. این محصول کاهش مصرف سوخت، حفاظت از محیط زیست و عملکرد بالا در تمامی سطوح را هدف گذاری کرده بود.

روش های پرداخت
zarinpal mellat saman irankish
X