پیگیری وضعیت سفارش
وضعیت سفارش شما

برای اطلاع از وضعیت سفارش خود شماره سفارش را وارد کنید.

انبارداری لاستیک

انبارداری لاستیک

آج و دیواره تایرها از آمیزه‌های ساخته شده‌اند که در مقابل نورخورشید و ازون موجود در هوا مقاومت می‌نمایند، با این حال می‌باید انبارداری لاستیک را در مقابل این دو عامل محافظت نمود.

مهم‌ترین مسئله، رعایت این نکته است که ابتدا از تایرهای استفاده کنیم که زمان طولانی‌تری را در انبار سپری نموده‌اند (قانون پیش ورود- پیش خروج یا FIFO)
وقتی قرار است زمانی طولانی تایرها را نگهداری کنیم شرایط ایده‌ال، یک محیط خنک، خشک، تاریک و عاری از جریان شدید هواست. از دمای بالا در محل نگهداری تایرها باید پرهیز نمود چون بسیار مخرب است.

سعی کنید محل نگهداری تایر تمیز بوده و عاری از روغن و گریس باشد همچنین بنزین و حلال‌های نفتی موجب تخریب یا متورم شدن لاستیک می‌شوند.
باید به این نکته دقت نمود که موتورهای برقی تولید ازون می‌نمایند و ازون موجب تخریب لاستیک و بروز ترک‌های ریز روی آن می‌شود و از این رو باید تایر را از موتورهای الکتریکی دور نگه داشت. سعی کنید انبار تایر تاریک باشد یا حداقل نور مستقیم خورشید به داخل آن نتابد.

می‌توان به این منظور سطح شیشه‌های انبار را با رنگ آبی پوشاند که باعث می‌شود نور ملایم روز که بی‌ضرر است به داخل بتابد. وقتی تایرها را به صورت افقی روی هم قرار می‌دهید ارتفاع آن را کم یا با حروف سفید را طوری روی هم قرار دهید تا ناحیه سفید روی هم قرار گرفته تا لکه از ناحیه سیاه به سفید سرایت نکند.
انبارداری لاستیک در ناحیه سرباز نامطلوب است. اگر مجبور هستید که این کار را انجام دهید بهتر است در زیر تایرها پالت قرار دهید و روی آنها را با یک پوشش کدر و ضدآب بپوشانید.

هنگام مصرف چنین تایرهایی می‌باید آنها را به دقت بازدید نمایید تا مطمئن شوید عاری از خاک یا موارد خارجی هستند همین طور از اگر داخل تایرها آب جمع شده آن را خشک نمایید.